Za lezením, sluníčkem a cestováním do Andalusie

Andalusie po osmé. Místo na zemi, které mi učarovalo tak silně, že tam musím alespoň jednou ročně zavítat a dobít svoji energii. Myslím, že jih Španělska znám už pomalu více než Čechy. Tentokrát jsme tam vyrazili ze dne na den.

Poté, co byly uzavřeny lezecké stěny, čímž jsem přišla o práci, a ještě v kombinaci s ošklivým šedivým počasím, na mě padla touha odjet pryč. Na internetu jsme našli letenku na druhý den za 15 euro a tak jsme vyrazili. Půjčili jsme si větší auto, ve kterém se dalo spát a vydali se napříč Andalusií.

Udělali jsme takové lezecko-cestovatelské kolečko. První zastávka byla slavná Villanueva del Rosarrio, následoval Piñar, Jaén, Desplomandia, La Muela a Tarifa. Za mě to jsou top oblasti tohoto regionu a každá se dost liší charakterem lezení, takže o lezeckou pestrost nebyla nouze.

V několika oblastech se objevují krápníky, takže na proplétání se mezi nimi doporučuji nasadit kneepada. Největší pecky se povedly vybušit v La Muele, kde jsem vylezla dvě 8b a to Mar de Dudas a Sangre de toro. Byl to krásný zájezd a doufám, že jsem přivezla sluníčko do Čech.

Copyright 2020 www.polez.cz © All Rights Reserved - vytvořila Sim