O lezeckém tréninku

Pokud chce člověk něčeho dosáhnout, musí pro to vždy něco udělat. To platí v životě se vším. Jedná-li se o sport jako je lezení a chcete svoji dosaženou úroveň posunout dál, je důležité si uvědomit, že bez obětování a tréninku to nelze. Mnoho lidí chodí trénovat na stěnu, ale obsahem tréninku je pouze to, že lezou a v tréninku nemají žádný systém. Mít sestavený tréninkový plán na míru nabízí přesné naprogramování tréninků i jejich detailního obsahu. Správný trénink zahrnuje kromě lezení, posilování, kompenzačního cvičení i spoustu dalších složek, které ovlivňují sportovní výkon. Když se všechny potřebné složky správně nastaví a propojí, může vzniknout velice efektivní tréninkový proces, který vám usnadní cestu za svým cílem. Nejdůležitější složky lezeckého tréninku jsou k nalezení v dalších podkapitolách lezeckého tréninku.

DSC00607

Kurzy na stěně

Lezecká lekce probíhá na umělé stěně a je přizpůsobená podle Vašich požadavků. Obvykle začátečníky seznamuji s lezením, zaměřujeme se na výuku základní lezecké metodiky, připravuji cvičení na rozvoj techniky, a po celou dobu lekce dávám rady, jak správně lézt. Pokročilým lezcům radím, na co by se měli v lezení zaměřit, aby se mohli posunout o stupeň výš, a věnujeme se různému lezeckému cvičení.

106390486_718993435543694_8132250447803039377_n

Kurzy na skalách

Pobyt v přírodě a ve skalách je zážitek sám o sobě. Když do toho ještě zapojíte lezení, zážitek je o to silnější. Je to skvělý pocit lézt po skále, kterou vytvořila sama příroda, dolézat na vrcholky věží a z nich si vychutnávat hezké výhledy do okolí. Nabízený kurz na skalách probíhá v okolí Tiských stěn. Je určen pro úplné začátečníky až pro pokročilé lezce. Kurz přizpůsobím vašim požadavkům, lezecké úrovni, věku,...

4A3A3604

Individuální trénink

Trenér zajišťuje náplň tréninku a jeho svěřenec pouze provádí to, co mu trenér nařídí. Nemusí se trápit tím, co by měl nebo neměl dělat, a jak by měl trénovat. To vše je práce trenéra v tomto případě moje práce. Nechat si trénink řídit trenérem má mnoho výhod: o nic se nemusíte starat, trénink budete mít ušitý na míru, bude vás to motivovat, můžete jakoukoliv věc okamžitě konzultovat a přiučíte se novým věcem. Při dlouhodobější spolupráci už Vás trenér zná o něco více a vy jeho také, díky tomu jsou tréninky lépe propracovanější.