Ohlédnutí za rokem 2020

Když se ohlédnu za posledním rokem, tak si uvědomuji, jaký to byl rok plný životních zkoušek. Jednou jsem skákala do stropu štěstím, jindy jsem prožívala úplný opak. Tento rok mi přinesl vytrvalost a trpělivost a proč? Asi nejlépe, když to shrnu v bodech:

🙂

- Lezecko-cestovatelský zájezd na tři týdny do exotické Kolumbie, který jsme stihli v únoru těsně před vypuknutím pandemie. Být tam o týden déle, tak se domů domů dostáváme ještě teď.

- Chronický zánět loktů, kdy jsem několik měsíců nemohla udělat ani shyb a dost mě to limitovalo v lezení a v tréninku. Ponaučení: Poslouchej svoje tělo! A když ti bolavé lokty, prsty nebo ruce žádný doktor nevyléčí, jeď do kliniky ve Vysokém nad Jizerou. Naučili mě tam sestavu cviků, které musím cvičit 2x denně po dobu mého aktivního lezení.

- Karanténa v Tisí - není nad to mít 5 minut od baráku skály a zašívat se v úžasném jarním slunném počasí tam. Příroda je lék!

- Operace břišní kýly, kterou jsem měla několik let. Dva měsíce bez lezení, sportu a jakéhokoliv nošení těžkých věcí. Pro mě to znamenalo velké smíření, výletování po Čechách, čtení a práce na PC.

- Konec studenských let na KTV. Byla to úžasná léta! Díky za ně!

- tvorba nových webovek www.polez.cz. Už dlouho jsem snila o tom být trenérkou a organizátorkou lezeckých kurzů a mít hezké stránky. Díky mé nemohoucnosti po operaci kýly jsem konečně našla prostor toto zrealizovat. A jsem za to ráda!

- pískaření... Toho bylo letos požehnaně. Na jaře jsem nejvíce lezla doma v okolí Tisé a na konci léta v Ádru. Strašně jsem se bála, ale to už lepší nebude. Ale díky tomu mám zážitky snad na celý život. Vylezená 8bčka na vápně jsou fajn, ale rozhodně větší a hodnotnější vzpomínky mám na vyvedené cesty v Ádru...

- Deep water soloing na Mallorce. Byl to pořádný adrenalin a na horké letní dny to je fajn zpestření.

- Chamonix - první seznámení s lezením ve vyšších horách. Čtyři dny plné lezení, dobrodružství, boje, nekomfortu, úžasného lezení na žule a krásných západů slunce.

- 3x na lezeckém zájezdu do Španělska. Prostě to tu miluji a jsem na španělském slunci, lezení a pohodě závislá. Andalusie a Katalánsko je the best!

- covid-19... Kvůli opatřením byly několik měsíců zavřené lezecké stěny, na kterých pracuji. Takže jsem se několikrát musela navléknout do montérek a dělat výškové práce.

- Podzimní bouldering. Nikdy jsem moc venku neboulderovala, protože mě to prostě moc nebavilo. Ale na podzim se cosi změnilo a každé venkovní boulderovaní jsem si moc užívala. Nej radost mi udělal přelez boulderu Aborigines 8A.

- Nej zářezy:

Horezdar na Kolybu v PříhrazechTahle země není pro starý Xa, Drábské světničky

Nezávislák Xb, Adršpach

Blueberry Xb, Adršpach

Těpéro doktore Xa, Adršpach

Flexcontrol 10-, Frankenjura

Aborigines 8A

Mar de dudas 8b, La Muela

Sangre de Toro 8b, La Muela

Pati Pa Mi 8a+/b, Siurana

Podtrženo sečteno

🙂

Děkuji moc za podporu Rock Point a Climbing Technology CZ ! Moc si naší spolupráce vážím!

Doufám, že příští rok nebude tak moc naruby jako tento. Přeji všem, ať jste šťastní, zdraví a vše nej nej do roku 2021!

☀️

Copyright 2020-2024 www.polez.cz © All Rights Reserved - vytvořila Sim