img-20180504-190725-e1587897157880
IMG_8845

LEZKYNĚ

... tělem i duší

Jmenuji se Edita Vopatová, jsem lezkyně tělem i duší a mé lezecké začátky sahají do raného dětství. Bylo mi 11 let, když mi byla pověšená první medaile z lezeckých závodů, a to nastartovalo moji lezeckou kariéru. Cíle jsem měla různé. Jednou to byly závody, podruhé nějaká cesta na skalách, potom zase nějaký boulder a tak to šlo stále dokola.

Dolezla jsem si pro titul Mistryně ČR ve sportovním lezení v kategorii ženy a ve skalách jsem si splnila sen přelezem cesty v obtížnosti 8c. Lezení mě dovedlo na mnoho zajímavých míst po celém světě, a na některých jsem i zůstala delší dobu. Třeba ve Španělku jsem bydlela rok a půl a pracovala na lezeckých stěnách jako instruktorka lezení.

Během mých cest jsem se setkala s mnoha zajímavými lidmi a společně jsme sdíleli naše zkušenosti, které mohu předávat dál. Momentálně končím magisterské studium na tělovýchovné fakultě v mém rodném městě Ústí nad Labem a mým vystudovaným oborem se chci zabývat i nadále. Proto vznikla tato stránka www.polez.cz.

 

ÚSPĚCHY

... na skálách, závodech i trenérské

Závody:

3x titul Mistryně ČR v lezení na obtížnost

Několikanásobná vítězka ČP v boulderingu

 

Nejtěžší přelezené cesty:
Red Point: Klondike Cat 8c, Frankenjura
Flash: Pais De Monos 8a+, Margalef
Onsight: La boca de la voz 8a, Chulilla
Pískovce
Red Point: La Bomba Xc, Labské pískovce
Bouldering: Red Hot Tortilas 8A, Sněžník

 

Zkušenosti s kurzy lezení:
S výukou lezení jsem začínala už na střední škole v roce 2009, kdy jsem měla brigádu na bývalé boulderové stěně Harlem v Ústí nad Labem. Tam jsem vedla dětské kroužky a trénink dospělých. Bavilo mě předávat své zkušenosti a pracovat s lidmi, kteří mají o lezení zájem. Proto jsem si udělala certifikát skalního instruktora a za firmu easyclimbing jsem se účastnila na pořádání dětských lezeckých táborů a učila lidi lézt na skalách. Během zimy jsem vedla lezecké kroužky a individuálně trénovala několik lezců. Rok 2018 a 2019 jsem strávila převážně ve Španělsku a pracovala na dvou lezeckých stěnách v Jaénu a Tarragoně jako instruktorka a trenérka lezení. V současné době dělám dětské tábory, dětské kroužky, pravidelné lezecké tréninky pro dospělé na stěně, sestavuji tréninkové plány a trénuji několik lezců individuálně na lezecké stěně.

 

Vzdělání a certifikáty:
Vystudovala jsem bakalářský obor "Tělesná výchova a sport" a magisterský obor "Sport a zdraví" na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Jako téma bakalářské práce jsem si zvolila "Bouldering dětí" a diplomové práce "Tréninkové plány závodníků ve sportovním lezení v mládežnických kategoriích".
Vlastním certifikát "Instruktor lezení na umělé stěně" a "Instruktor lezení na skalních terénech"

... kde mě můžete sledovat

IMG_8571

Edit lezkyně

8c

Mám vylezený cesty do 8c

Lezení je můj životní styl
IMG_9276

Edit závodnice

3x Mistryně ČR

Závody

IMG_20200506_120045

Edit instruktorka

Spousta spokojených klientů

17349843_731303517031693_4205003901535548181_o

Edit cestovatelka

Cestovatelka

Za dobrodružstvím jezdím po celém světě